Kino na dachu NYX Hotel Warsaw – jeszcze w lipcu!

NYX Hotel Warsaw oraz Fundacja Legalna Kultura zapraszają do jedynego w swoim rodzaju kina – silent cinema w barze Ether na 19. piętrze hotelu. Kino w słuchawkach, pod gwiazdami, rusza w sobotę 29 lipca, a w programie znalazły się kinowe super hity ostatniego oscarowego sezonu: „W trójkącie” i „Fabelmanowie”.

Pierwsze takie lato w mieście pod gwiazdami

Muzyka, kino, koktajle – a wszystko na dachu z widokiem!

NYX Hotel Warsaw, we współpracy z Fundacją Legalna Kultura, stworzył formułę kina, która tego lata zaskoczy widzów. W programie ujęto tytuły godne prawdziwych kinomanów – „W Trójkącie” (29.07) i „Fabelmanowie” (26.08), a forma, jaką proponują organizatorzy, jest wyjątkowa. Seanse filmowe odbędą się w rooftop barze Ether, na 19. piętrze NYX Hotel Warsaw – w miejscu, które wieczorami tętni życiem i oferuje najbardziej imponujący w mieście widok na światła warszawskich wieżowców. Skosztować można tam wybornych koktajli autorstwa mistrzów Europy barmaństwa i właśnie to one będą „biletem wstępu” do kina – kupując nawet jeden, goście otrzymają słuchawki, z którymi w formule “silent cinema”, tuż po zachodzie słońca, obejrzą film.

Dobrego nastroju nigdy za wiele, dlatego seans filmowy w lipcowy wieczór poprzedzi występ DJ-a. „Sam nie mogę doczekać się pierwszej odsłony kina na dachu NYX Hotel – jestem przekonany, że wieczór filmowy w tym miejscu i w tym wydaniu będzie prawdziwą gratką dla wielu mieszkańców Warszawy i gości naszego hotelu” – zaprasza Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych filmy zostaną wyświetlone w pełnym street i urban art barze Clash, na 1. piętrze NYX Hotel Warsaw.

Wspólne wydarzenie Leonardo Hotels i Fundacji Legalna Kultura

Cieszymy się bardzo z tak oryginalnej współpracy z NYX Hotel Warsaw. Filmy, które będą prezentowane w Kinie na dachu NYX to pozycje obowiązkowe dla tych, którzy cenią dobre kino, a „okoliczności przyrody”, w jakich będą one prezentowane, jeszcze bardziej zachęcają do ich obejrzenia, także po raz kolejny. Zapraszam na seanse w Kinie na dachu NYX z niesamowitym widokiem! – mówi Kinga Jakubowska z Fundacji Legalna Kultura.

Fundacja Legalna Kultura – wspólnota twórców i odbiorców, działa w Polsce już od 13 lat. Jej misją jest pokazanie, że w świecie nowoczesnych technologii można w pełni legalnie korzystać z tego, co ma do zaoferowania cyfrowa kultura. Projekt zapoczątkowany wspólnie z Leonardo Hotels (NYX Hotel Warsaw) to kolejny z bardzo bogatego wachlarza projektów tej organizacji.

Co zobaczymy w kinie na dachu NYX Hotel Warsaw?

  • 29.07 – „W trójkącie” (2022), godz. 21:00

Film podbił serca jury festiwalu w Cannes. Reżyser Ruben Östlund pokazuje przewrotną historię o pasażerach jachtu, którzy wylądowali na bezludnej wyspie i walczą o przetrwanie. To satyra na kulturę celebrytów i świat bogaczy. Produkcja zdobyła trzy nominacje do Oscarów. W rolach głównych: Woody Harrelson, Harris Dickinson i Charlbi Dean.

  • 26.08 – „Fabelmanowie” (2022), godz. 19:30

To poruszająca historia, którą Steven Spielberg nakręcił o swojej rodzinie i pasji do kina. Produkcja zdobyła 7 nominacji do Oscara. Spielberg, znany z tak wielkich hitów jak „Park Jurajski” czy „Indiana Jones”, tym razem pokazuje się od bardziej kameralnej strony. W rolę rodziców wcielili się Michelle Williams i Paul Dano. Oprócz hołdu dla kina widzowie odkryją też długo skrywany, rodzinny sekret głównych bohaterów.

Ciekawostki z branży

W największym skrócie grafik komputerowy to osoba, która zawodowo zajmuje się opracowywaniem elementów wizualnych przy pomocy techniki komputerowej. Przedstawiciele tej dziedziny są więc połączeniem artysty  (ostateczny efekt ich pracy jest wynikiem inwencji twórczej) i informatyka (grafik komputerowy nie maluję pędzlem – jego narzędziem są skomplikowane programy i algorytmy). Mimo, że ostateczny efekt zawsze wynika  z procesu twórczego, kontrahent grafika ma kluczowy wpływ na tworzone dzieło. To właśnie jego wytycznymi kieruje się grafik podczas swojej pracy.

Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak i wśród grafików komputerowych wyróżniamy wiele specjalizacji. Każda z niech jest odpowiedzią na inną potrzebę rynku. Każda z nich wymaga nieco innych umiejętności. W ramach każdej z nich używa się nieco odmiennego oprogramowania i sprzętu. Mimo, iż z każdym rokiem pojawiają się nowe specjalizacje, istnieją kategorie ogólne, do których można przyporządkować większość przedstawicieli tego zawodu.

Ilustrator – Grafik taki specjalizuje się w wykonywaniu rysunków (ilustracji). Rysunki takie mogą być wykonywane za pośrednictwem tradycyjnych technik (np. ołówek i kartka). Mogą być jednak tworzone także za pośrednictwem komputera – tak przy pomocy zewnętrznych urządzeń typu tablety graficzne, jak również jedynie przy wykorzystaniu znajdującego się w komputerze oprogramowania. Niezależnie od stosowanych narzędzi ostatecznym efektem pracy takiego grafika jest dwuwymiarowy obraz w formie cyfrowej, który może zostać wykorzystany jako symbol, maskotka strony czy też okładka książki.

Grafik 3D – Specjalizacją takiego grafika jest tworzenie modeli, które potem mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu animacji, gier komputerowych, symulacji czy jako wirtualne makiety domów. Zlecając pracę takiemu grafikowi musimy mieć na uwadze, że tworzenie kompletnych trójwymiarowych struktur jest procesem o bardzo złożonym charakterze. Grafik 3D tworzy jedynie „szkielety” trójwymiarowych modeli. Efektem jego pracy jest więc jedynie siatka połączonych ze sobą linii. Siatka ta ma określony kształt – z łatwością możemy domyślić się, czy końcowym efektem ma być człowiek, czy też dzbanek. Model taki jest jednak pozbawiony kolorów czy innego rodzaju wypełnienia.

Specjalista od tworzenia grafiki 3D – Grafik komputerowy posiadający taką specjalizację tworzy wypełnienia dla modeli stworzonych przez wyżej opisanego grafika 3D. Mimo, iż określenie „specjalista od tworzenia grafiki 3D” sugeruje, że osoby takie pracują na modelach 3D, jest jednak inaczej. Tworzone przez nich tekstury są zawsze dwuwymiarowe. Są jednak wykonane w taki sposób, że po „zgięciu” idealnie przylegają do modelu 3D, dla którego zostały wykonane. By zrozumieć, jak wygląda stworzona przez takiego grafika tekstura, najłatwiej wyobrazić sobie schemat kostki, przedstawiony jako 6 kwadratów stykających się ze sobą bokami. Po wycięciu takiego rysunku i odpowiednim złożeniu powstanie idealny sześcian. Praca specjalisty od tworzenia grafiki 3D polega właśnie na odpowiednim pokolorowaniu owych ścian.

Zamykasz komputer, wsiadasz do auta i kierujesz się wprost do pracy. Jak zwykle poranne korki zdecydowanie utrudniają drogę, którą przy braku ruchu byłbyś wstanie pokonać w czasie kilkunastu minut. Przez to masz jednak czas się rozejrzeć.

Na budynku przed tobą ktoś wywiesił nowiutki bilbord zachęcający do zakupu auta marki Citroen. Z twojej prawej strony zalotne spojrzenie rzuca kobieta z reklamy salonu odzieżowego. Dojeżdżasz pod pracę. Ponieważ pracujesz w centrum miasta, zaczepia Cię młoda dziewczyna wręczając ulotkę z ofertą studiów podyplomowych. Wchodzisz do bura.

Twój szef rozmawia właśnie z jakąś nieznaną Ci osobą. Nagle woła Cię, byś przywitał się z nieznajomym. Ten uśmiecha się, ściska twoją dłoń i wręcza wizytówkę. Patrzysz na nią. Ktoś naprawdę dobrze dobrał kolory i czcionkę. Wracasz do swojego biurka z wizytówką w dłoni.

Nagle dopada Cię pewna refleksja. Począwszy od designu twojej ulubionej strony internetowej, przez wręczoną Ci ulotkę aż do wizytówki, wszystko, na co natknąłeś się w swojej drodze do pracy było dziełem przedstawicieli  jednego zawodu. Zawodu,  który pojawił się niedawno, a jak widać, zupełnie zdominował aspekt wizualny dzisiejszego świata. Zawód ten, to oczywiście grafik komputerowy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *