KRISPOL – sponsor festiwalu muzyki alternatywnej Powidz Jam Festiwal 2022

Ubiegłe lata udowodniły, że Powidz Jam Festiwal to jeden z najpopularniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce i najbardziej wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Wielkopolski. W tym roku nie mogło być inaczej. Tegoroczne #JamSessionDoRana odbyło się pod patronatem KRISPOL.

W ostatni weekend, w Powidzu, miało miejsce prawdziwe święto muzyki. Po raz ósmy znad jeziora popłynęły energetyczne rytmy największego wydarzenia muzycznego w okolicy. Cztery dni muzyki, cztery sceny, kilkanaście kapel, kilkudziesięciu muzyków. W programie znalazły się również spektakularne loty widokowe, warsztaty jogi i zumby, licytacje charytatywne oraz oczywiście jam session.

Tegoroczna edycja imprezy, której głównym organizatorem jest Dom Kultury w Powidzu, tradycyjnie zgromadził publiczność na Scenie Głównej przy Plaży Łazienki, na Dzikiej Plaży oraz w pobliskim Przybrodzinie. W tym roku Powidz Jam Festiwal okazał się szczególnie ciekawy pod kątem muzycznym. Na scenie głównej wystąpiły Kaśka Sochacka i Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek młodego pokolenia. Po wydaniu dwóch albumów studyjnych zdobyła serca tysięcy fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory podbijają listy przebojów, są grane przez największe stacje radiowe, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Kaśka Sochacka to artystka, która na każdym koncercie porusza wielu słuchaczy. W tym roku została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej i otrzymała aż 4 nominacje do nagrody Fryderyki 2022 w kategoriach: Kompozytor/Kompozytorka/Team Kompozytorski Roku, Artystka Roku, Fonograficzny Debiut Roku oraz nominację za album Ciche dni.

KRISPOL od lat wspiera lokalne inicjatywy i sponsoruje imprezy artystyczno-kulturowe, w tym odbywający się rokrocznie Wrzesiński Muzyczny Weekend Majowy. Dzięki temu utrzymuje komunikację z organizacjami pozarządowymi, społecznymi, samorządowymi i fundacjami. Realizując swoją misję społeczną prowadzi z nimi wieloletnie programy w obszarze kultury i inicjatyw charytatywnych. Ponadto z zaangażowaniem promuje je wśród swoich pracowników i zachęca do udziału w nich. Dobra zabawa przy kultowej muzyce, poczucie wspólnoty i artystyczne otoczenie pozytywnie wpływają na kreatywność, pobudzają do działania i budują niezapomniane wspomnienia.

Powidz Jam Festiwal to kultowe wydarzenie muzyczne w Wielkopolsce. Spotykamy się nad jeziorem Powidzkim, zapraszamy pracowników wraz z rodzinami, aby wspólnie świętować lato. Nasze fabryki mają wakacyjną przerwę postojową. Wykorzystujemy ten czas, aby łapać dobre wibracje. KRISPOL od lat wspiera muzyczne inicjatywy i obejmuje mecenatem wydarzenia artystyczno-kulturowe. Te działania identyfikują nas jako organizację –  skomentowała Katarzyna Kozłowska, Dyrektor Marketingu.

KRISPOL jest wiodącą, europejską marką stolarki otworowej obecną w branży budowlanej od ponad 30 lat. Nowoczesne zakłady produkcyjne oferują kompleksowe rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy garażowe, drzwi, okna, rolety i żaluzje fasadowe.

Ciekawostki z branży

Ilustrator – Grafik taki specjalizuje się w wykonywaniu rysunków (ilustracji). Rysunki takie mogą być wykonywane za pośrednictwem tradycyjnych technik (np. ołówek i kartka). Mogą być jednak tworzone także za pośrednictwem komputera – tak przy pomocy zewnętrznych urządzeń typu tablety graficzne, jak również jedynie przy wykorzystaniu znajdującego się w komputerze oprogramowania. Niezależnie od stosowanych narzędzi ostatecznym efektem pracy takiego grafika jest dwuwymiarowy obraz w formie cyfrowej, który może zostać wykorzystany jako symbol, maskotka strony czy też okładka książki.

Grafik 3D – Specjalizacją takiego grafika jest tworzenie modeli, które potem mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu animacji, gier komputerowych, symulacji czy jako wirtualne makiety domów. Zlecając pracę takiemu grafikowi musimy mieć na uwadze, że tworzenie kompletnych trójwymiarowych struktur jest procesem o bardzo złożonym charakterze. Grafik 3D tworzy jedynie „szkielety” trójwymiarowych modeli. Efektem jego pracy jest więc jedynie siatka połączonych ze sobą linii. Siatka ta ma określony kształt – z łatwością możemy domyślić się, czy końcowym efektem ma być człowiek, czy też dzbanek. Model taki jest jednak pozbawiony kolorów czy innego rodzaju wypełnienia.

Specjalista od tworzenia grafiki 3D – Grafik komputerowy posiadający taką specjalizację tworzy wypełnienia dla modeli stworzonych przez wyżej opisanego grafika 3D. Mimo, iż określenie „specjalista od tworzenia grafiki 3D” sugeruje, że osoby takie pracują na modelach 3D, jest jednak inaczej. Tworzone przez nich tekstury są zawsze dwuwymiarowe. Są jednak wykonane w taki sposób, że po „zgięciu” idealnie przylegają do modelu 3D, dla którego zostały wykonane. By zrozumieć, jak wygląda stworzona przez takiego grafika tekstura, najłatwiej wyobrazić sobie schemat kostki, przedstawiony jako 6 kwadratów stykających się ze sobą bokami. Po wycięciu takiego rysunku i odpowiednim złożeniu powstanie idealny sześcian. Praca specjalisty od tworzenia grafiki 3D polega właśnie na odpowiednim pokolorowaniu owych ścian.

Grafika komputerowa to na tyle obszerna dziedzina, że nie sposób wskazać kilku obszarów, w których działają osoby wykonujące ten zawód. Zakres ich pracy jest bowiem szeroki i uzależniony m.in. od potrzeb oraz wymagań samego pracodawcy czy klientów. Można jednak wskazać kilka obowiązków, które w większości przypadków są przydzielone grafikowi komputerowemu. Należą do nich m.in. przygotowywanie wizualnej strony kampanii reklamowych, tworzenie ilustracji, rysunków czy grafik na strony internetowe, ulotki, billboardy itp, projektowanie logotypów firm, skład materiałów do druku i wiele innych. Najczęściej graficy muszą korzystać z wielu narzędzi równolegle, w tym zarówno z programów stricte graficznych, jak i służących do montażu wideo, tworzenia animacji czy obróbki zdjęć.

Grafik komputerowy zarobki - na jakim poziomie się kształtują? Tutaj również wiele zależy od miejsca pracy, posiadanych umiejętności, doświadczenia oraz zakresu obowiązków. Szacuje się jednak, że mediana zarobków w tym zawodzie wynosi 4 510 złotych brutto miesięcznie. Jest to jednak wyłącznie uśredniony wynik, a na największe pensje mogą liczyć graficy pracujący w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Tam także notuje się największe zapotrzebowanie na przedstawicieli tego zawodu. Jak to się ma np. do wynagrodzenia informatyków? W tym miejscu warto sprawdzić, ile zarabiają programiści. Pamiętajmy także, że dobrą alternatywą dla pracy na etacie lub współpracy z konkretną firmą jest działanie w ramach własnego przedsiębiorstwa, co jest popularne także wśród grafików komputerowych. 

W największym skrócie grafik komputerowy to osoba, która zawodowo zajmuje się opracowywaniem elementów wizualnych przy pomocy techniki komputerowej. Przedstawiciele tej dziedziny są więc połączeniem artysty  (ostateczny efekt ich pracy jest wynikiem inwencji twórczej) i informatyka (grafik komputerowy nie maluję pędzlem – jego narzędziem są skomplikowane programy i algorytmy). Mimo, że ostateczny efekt zawsze wynika  z procesu twórczego, kontrahent grafika ma kluczowy wpływ na tworzone dzieło. To właśnie jego wytycznymi kieruje się grafik podczas swojej pracy.

Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak i wśród grafików komputerowych wyróżniamy wiele specjalizacji. Każda z niech jest odpowiedzią na inną potrzebę rynku. Każda z nich wymaga nieco innych umiejętności. W ramach każdej z nich używa się nieco odmiennego oprogramowania i sprzętu. Mimo, iż z każdym rokiem pojawiają się nowe specjalizacje, istnieją kategorie ogólne, do których można przyporządkować większość przedstawicieli tego zawodu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *