Nationale-Nederlanden rusza z nową kampania rekrutacyjno-wizerunkową – firma stawia na dalszy rozwój sieci sprzedaży

Dla tych, którzy chcą WIĘCEJ – pod tym hasłem Nationale-Nederlanden rozpoczęło nową kampanię skierowaną do osób zainteresowanych współpracą na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego. Firma planuje w ten sposób dotrzeć do osób, które chcą zdobywać doświadczenie i rozwijać się w tej branży. Ambasadorami akcji zostali doradcy związani z Nationale-Nederlanden. W ramach kampanii ubezpieczyciel przewidział m.in. działania w swoich kanałach społecznościowych oraz na przygotowanym na jej potrzeby landing page.

Komunikacja pod hasłem „Dla tych, którzy chcą WIĘCEJ” ma na celu pozycjonowanie Nationale-Nederlanden jako dobrego miejsca pracy zarówno dla osób chcących zdobywać doświadczenie w tym zawodzie, jak i gotowych podnosić swoje kwalifikacje. Kampania podkreśla, że doradca to ktoś więcej niż specjalista do spraw sprzedaży – to osoba, która potrafi doradzić i wskazać najlepsze rozwiązanie w zakresie ochrony i pomóc klientowi w dobraniu odpowiedniego produktu.

 Celem naszych działań jest przede wszystkim dotarcie do osób z potencjałem, zainteresowanych pracą w modelu B2B, którym chcemy zaproponować więcej na start i dać przestrzeń do rozwoju we współpracy z solidną marką, która zapewnia klientom szeroką ofertę ubezpieczeń na życie. Mam nadzieję, że wielowymiarowa i transparentna komunikacja pozwoli nam nakreślić faktyczny obraz codziennych obowiązków, ale także wskazać korzyści, jakie płyną z podjęcia tej pracy mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego zarządzający Obszarem Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden. – Nasza nowa kampania skierowana jest przede wszystkim do osób z doświadczeniem w handlu, sprzedaży w ubezpieczeniach, ale także tych, które poszukują swojej ścieżki zawodowej i są otwarte na pracę blisko ludzi w środowisku pełnym cyfrowych rozwiązań – dodaje.

Zapoczątkowana 24 października kampania potrwa przez siedem tygodni. W akcję zaangażowanych zostało sześciu ambasadorów, zawodowo związanych z Nationale-Nederlanden. Za pośrednictwem krótkich cytatów odpowiadają na pytanie „Czego mam WIĘCEJ ze współpracy z Nationale-Nederlanden”? Obejmie ona kanały social media – w tym Facebook, Instagram oraz LinkedIn. Ponadto, w ramach działań promocyjnych, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej zawoddoradca.pl, kandydaci znajdą szereg informacji na temat specyfiki pracy w branży ubezpieczeniowej, a także formularz aplikacyjny.

Jednym z głównych założeń tego projektu było dotarcie do jak największej liczby osób, które chciałyby spróbować swoich sił jako doradca albo kontynuować obraną już wcześniej ścieżkę zawodową, ale tym razem w strukturach naszej firmy. Zależało nam, aby otrzymały one pełny dostęp do wiedzy i informacji na temat warunków naszej współpracy, a także, aby wyeksponować wartości, którymi kieruje się Nationale-Nederlanden. Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom, uda nam się podkreślić to, co mamy do zaoferowania – więcej inspiracji, więcej elastyczności czy więcej swobody. Chcemy, aby nasi klienci mogli liczyć na wsparcie specjalistów, którzy cenią pracę z drugim człowiekiem, troszczą się o jego zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie są spełnieni zawodowo, czerpiąc korzyści z oferowanych przez nas benefitów – podkreśla Maria Odrowąż-Petrykowska, Manager ds. Rekrutacji i Rozwoju w Nationale-Nederlanden.

Za kreację kampanii odpowiada agencja Performante.

Ciekawostki z branży

Zamykasz komputer, wsiadasz do auta i kierujesz się wprost do pracy. Jak zwykle poranne korki zdecydowanie utrudniają drogę, którą przy braku ruchu byłbyś wstanie pokonać w czasie kilkunastu minut. Przez to masz jednak czas się rozejrzeć.

Na budynku przed tobą ktoś wywiesił nowiutki bilbord zachęcający do zakupu auta marki Citroen. Z twojej prawej strony zalotne spojrzenie rzuca kobieta z reklamy salonu odzieżowego. Dojeżdżasz pod pracę. Ponieważ pracujesz w centrum miasta, zaczepia Cię młoda dziewczyna wręczając ulotkę z ofertą studiów podyplomowych. Wchodzisz do bura.

Twój szef rozmawia właśnie z jakąś nieznaną Ci osobą. Nagle woła Cię, byś przywitał się z nieznajomym. Ten uśmiecha się, ściska twoją dłoń i wręcza wizytówkę. Patrzysz na nią. Ktoś naprawdę dobrze dobrał kolory i czcionkę. Wracasz do swojego biurka z wizytówką w dłoni.

Nagle dopada Cię pewna refleksja. Począwszy od designu twojej ulubionej strony internetowej, przez wręczoną Ci ulotkę aż do wizytówki, wszystko, na co natknąłeś się w swojej drodze do pracy było dziełem przedstawicieli  jednego zawodu. Zawodu,  który pojawił się niedawno, a jak widać, zupełnie zdominował aspekt wizualny dzisiejszego świata. Zawód ten, to oczywiście grafik komputerowy.

Informatyk grafik - Czyli grafik komputerowy który poza projektowaniem potrafi zadbać o swój sprzęt komputerowy jak i sprzęt w firmie. Często taka osoba pracuje w mnijszych firmach gdzie sporadycznie potrzebna jest osoba techniczna do małych napraw. Krótko mówiąc informatyk grafik to taka złota rączka w świecie IT i grafiki

Projektant stron internetowych – Grafik ten znany jest również pod pojęciem Web Designer. Jak sama nazwa wskazuje, specjalista taki zajmuje się opracowaniem szaty graficznej stron internetowych. Zakres czynności tej kategorii grafików wykracza jednak zwykle poza samo opracowanie szablonu. Zlecając pracę Web Designerowi możemy liczyć na to, że opracowaną przez siebie szatę graficzną zmieni w pełni funkcjonalny interface witryny, który po przypisaniu do odpowiedniej domeny stanie się stroną internetową. Mimo, że Web Designerzy zapewniają usługi o bardzo szerokim spektrum, należy mieć na uwadze, że część zadań związanych z postawieniem serwisu powinno się zlecić osobom trzecim. W szczególności do czynności, o których tutaj mowa, należy zaliczyć zakup domeny, zapewnienie hostingu, czy też stworzenie tekstów, które mają pojawić się w serwisie.

Projektant interfaceów – Grafik ten, podobnie jak projektant stron internetowych, zajmuje się opracowaniem szat graficznych, które następnie zostają przeprogramowane w funkcjonalna całość. Różnica polega na tym, ze projektant interfaców specjalizuje się w wykonywaniu grafik, które zostaną wykorzystane nie w stronach internetowych, lecz w programach i aplikacjach. Chodzi tu tak o menu główne w grze komputerowej, jak i wykonanie przycisków do aplikacji na smartphona.

Projektowanie graficzne to szerokie pojęcie, które obejmuje zarówno pracę z grafiką wektorową (samodzielne tworzenie obrazów), jak i z grafiką rastrową (przekształcanie i poprawianie zdjęć). Oprócz tych dwóch popularnych dziedzin projektowanie graficzne obejmuje również tworzenie grafik 3D, jak i prace związane ze składem i przygotowaniem tekstu do druku (DTP).

Jakie prace najczęściej zleca się grafikom? Do branżowej codzienności należy projektowanie grafik na media społecznościowe, na blogi firmowe, wszelkie typy ulotek, reklamówek, katalogów i plakatów promocyjnych.
To jednak dopiero początek długiej listy – po nich plasują się zlecenia na przygotowanie grafik i całych layoutów na strony www lub do aplikacji mobilnych. Każdy element, jaki widzisz na stronie, wyszedł spod ręki projektanta: tu nie ma miejsca na przypadki.

Bardziej złożone prace graficzne to… wspomniane tworzenie logo firmy. Profesjonaliści, którzy poważnie myślą o swojej marce, wiedzą, że logo to wisienka na torcie, jakim jest cały system identyfikacji wizualnej. To właśnie projektowanie takich kompleksowych rozwiązań jest najciekawszym i najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem w pracy grafika.

Jakie jeszcze prace zleca się projektantom w Polsce? Rosnąca popularność e-commerce zwiększa zapotrzebowanie zarówno na profesjonalny retusz zdjęć produktowych jak i… na fotorealistyczne wizualizacje 3D.
3D jest przy tym jednym z ważniejszych trendów w projektowaniu graficznym. Jego możliwości rosną – trójwymiarowe obrazy nie tylko zastępują prawdziwe produkty w katalogach firmowych, ale również oferują przedstawienia przekrojów, modele zamówień czy wizualizacje.

Osobną kategorią prac graficznych jest skład tekstu i przygotowanie go do druku. Wymaga nie tylko dużej cierpliwości i wyobraźni, ale również specjalistycznej wiedzy dotyczącej typografii.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *