Umiejętność obróbki zdjęć – jak ją wykorzystać?

Opublikowane przez

Niezły talent

Dzięki istnieniu programów graficznych takich jak np. słynny Photoshop można zmienić praktycznie każde zdjęcie tak, że będzie nie do poznania. Naturalnie dzieje się tak tylko w rękach wprawnego grafika, bo amator pozostawi mnóstwo śladów, rozpoznawalnych z daleka i świadczących o tym, że fotografia została przerobiona. Chociaż tego typu prace graficzne przez wielu nie są traktowane poważnie, umiejętność edycji zdjęć – w mniejszym lub większym stopniu – jest obecnie bardzo pożądana i może pozwolić nawet na spory zarobek. Jest jeden warunek: trzeba być specjalistą choćby od jednego programu i naprawdę znać się na swojej robocie. Warto spojrzeć chociażby na dowolne czasopismo lub serwisy z informacjami o gwiazdach muzyki czy ekranu. Ukazywane tam twarze, sylwetki, całe ujęcia nie są surowymi fotografiami. Przed publikacją znalazły się w rękach grafików i dzięki nim mogą się podobać większości, wywoływać zazdrość i inne tego typu emocje. Mało która znana osoba wygląda na co dzień tak idealnie, jak pokazują ją media. Za wyjątkowy image w dużym stopniu odpowiadają właśnie graficy.

Praca przy reklamach, grach komputerowych, ilustracjach

Samo retuszowanie zdjęć, choć opłacalne, nie jest dla niektórych sztuką. Można pójść o krok dalej i dzięki umiejętnościom fotomontażu zmieniać rzeczywistość w fantastykę. Obecnie większość gier komputerowych czy nowoczesnych filmów tworzona jest w oparciu o pracę całego sztabu grafików, którzy komponują tła, ułatwiają znikanie i pojawianie się, animują efekty specjalne. Konkretne możliwości w tej branży gwarantują popularność i duże pieniądze.

2 komentarze

  1. Tak ale zanim ktoś osiągnie taki poziom musi na czymś zarabiać. Kokosy sa dla tych najbardziej utalentowanych, albo takich którzy od razu trafią gdzie trzeba. Reszta może dorabiać na np. retuszowaniu zdjęć ślubnych.

  2. O grafikach nie mówi się tak jak o aktorach czy reżyserach, ale towarzyszą stworzeniu każdego filmu. Szacun dla was 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.