ECO3 instaluje w firmie Druk-Intro linię CtP z robotem podającym płyty

W firmie Druk-Intro z Inowrocławia, specjalizującej się w produkcji dziełowej, rozpoczęła pracę pierwsza w naszym kraju linia CtP marki ECO3 (d. Agfa Offset Solutions) wyposażona w robot podający płyty. Rozwiązanie, dostarczone i wdrożone do produkcji w maju br., składa się z pełnoformatowej naświetlarki Avalon N80 90S, wywoływarki Elantrix 85DX z wykładakiem i wspomnianego robota marki Beil-Systems. Całością steruje oprogramowanie workflow Apogee PlateMaker LE. Kontrakt obejmuje ponadto bieżące dostawy materiałów eksploatacyjnych oraz standaryzację procesów poligraficznych realizowanych przez Druk-Intro.

Współpraca firm Druk-Intro i ECO3 (będącej kontynuatorem działalności prowadzonej przez wiele lat przez Agfa Offset Solutions) sięga 2014 roku. Podpisany właśnie kontrakt znacząco ją wzbogaca – poza dostawą sprzętu (w tym pierwszej w Polsce zautomatyzowanej linii CtP z robotem Beil-Systems), obejmuje bieżące zaopatrywanie inowrocławskiej drukarni w płyty offsetowe, a także usługi serwisowe i wsparcie techniczne. Specjaliści ECO3 przeprowadzą też w Druk-Intro standaryzację procesu drukowania realizowanego w technice offsetu arkuszowego, co ma zredukować koszty produkcji i obniżyć ilość generowanych tu odpadów. W efekcie – w założeniach kierownictwa drukarni – zwiększyć ma się zarówno wydajność jak i proekologiczność realizowanych przez nią działań.

Jest nam niezmiernie miło poinformować o pierwszej w Polsce dostawie zautomatyzowanej linii CtP naszej firmy, wyposażonej w robot podający płyty – mówi Michał Śliz, kierujący polskim oddziałem ECO3. – Co więcej, podpisany z Druk-Intro kontrakt uwzględnia też dodatkowe działania, które przyświecają również nam jako dostawcy całego rozwiązania. Wydajny sprzęt, wysokiej jakości materiały, kompleksowa obsługa przed- i posprzedażowa, standaryzacja druku – wszystkie te elementy, uwzględnione w nowej umowie w niezwykle obrazowy sposób ilustrują przyświecające naszej firmie idee, która wybrzmiewa też w nazwie ECO3: poprawę efektywności działań klientów poprzez dostarczanie im proekologicznych i wygodnych w użytkowaniu rozwiązań. Mamy nadzieję, że dzięki jeszcze bliższej i szerszej współpracy z Druk-Intro będziemy mieli swój wkład w dalszy rozwój tego uznanego na polskiej i międzynarodowej arenie zakładu poligraficznego”.

Drukarnia Druk-Intro istnieje od 1994 roku i od początku specjalizuje się w produkcji dziełowej. Jej mottem jest oferowanie wydawcom z Polski i zagranicy maksymalnie szerokiego wachlarza profesjonalnych usług poligraficznych. Firma podkreśla, że dzięki nieustannym inwestycjom w rozwój firmy i zaangażowaniu załogi osiągnęła pozycję wiarygodnego i rzetelnego partnera dla wydawnictw. Wśród klientów Druk-Intro są znaczące grupy wydawnicze z Polski, Niemiec, Włoch, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Źródło: ECO3

www.eco3.com

Ciekawostki z branży

Zamykasz komputer, wsiadasz do auta i kierujesz się wprost do pracy. Jak zwykle poranne korki zdecydowanie utrudniają drogę, którą przy braku ruchu byłbyś wstanie pokonać w czasie kilkunastu minut. Przez to masz jednak czas się rozejrzeć.

Na budynku przed tobą ktoś wywiesił nowiutki bilbord zachęcający do zakupu auta marki Citroen. Z twojej prawej strony zalotne spojrzenie rzuca kobieta z reklamy salonu odzieżowego. Dojeżdżasz pod pracę. Ponieważ pracujesz w centrum miasta, zaczepia Cię młoda dziewczyna wręczając ulotkę z ofertą studiów podyplomowych. Wchodzisz do bura.

Twój szef rozmawia właśnie z jakąś nieznaną Ci osobą. Nagle woła Cię, byś przywitał się z nieznajomym. Ten uśmiecha się, ściska twoją dłoń i wręcza wizytówkę. Patrzysz na nią. Ktoś naprawdę dobrze dobrał kolory i czcionkę. Wracasz do swojego biurka z wizytówką w dłoni.

Nagle dopada Cię pewna refleksja. Począwszy od designu twojej ulubionej strony internetowej, przez wręczoną Ci ulotkę aż do wizytówki, wszystko, na co natknąłeś się w swojej drodze do pracy było dziełem przedstawicieli  jednego zawodu. Zawodu,  który pojawił się niedawno, a jak widać, zupełnie zdominował aspekt wizualny dzisiejszego świata. Zawód ten, to oczywiście grafik komputerowy.

Rozwój technik informatycznych w znaczący sposób wpłynął na wiele zawodów. Jedną z profesji w dużym stopniu związanych z IT jest grafika. Programy graficzne są niezbędną bazą dla pracy grafików, co nie oznacza, że nie muszą się oni wykazywać podobnymi cechami, jak ich koledzy sprzed kilkudziesięciu lat. Nadal w zawodzie tym liczą się takie umiejętności jak: talent plastyczny, biegłość techniczna, skrupulatność, dokładność i jednocześnie – kreatywność.

Dobry grafik to osoba posiadająca niezbędny zasób umiejętności twardych i miękkich. Liczy się też jeszcze coś szczególnego – pasja – która nie tylko nie pozwoli popaść w zawodową rutynę, ale sprawi, że profesjonalny rozwój (a co za tym idzie – śledzenie szybko zachodzących w tej branży zmian) nie będzie niemiłą koniecznością.

Informatyk grafik - Czyli grafik komputerowy który poza projektowaniem potrafi zadbać o swój sprzęt komputerowy jak i sprzęt w firmie. Często taka osoba pracuje w mnijszych firmach gdzie sporadycznie potrzebna jest osoba techniczna do małych napraw. Krótko mówiąc informatyk grafik to taka złota rączka w świecie IT i grafiki

Projektant stron internetowych – Grafik ten znany jest również pod pojęciem Web Designer. Jak sama nazwa wskazuje, specjalista taki zajmuje się opracowaniem szaty graficznej stron internetowych. Zakres czynności tej kategorii grafików wykracza jednak zwykle poza samo opracowanie szablonu. Zlecając pracę Web Designerowi możemy liczyć na to, że opracowaną przez siebie szatę graficzną zmieni w pełni funkcjonalny interface witryny, który po przypisaniu do odpowiedniej domeny stanie się stroną internetową. Mimo, że Web Designerzy zapewniają usługi o bardzo szerokim spektrum, należy mieć na uwadze, że część zadań związanych z postawieniem serwisu powinno się zlecić osobom trzecim. W szczególności do czynności, o których tutaj mowa, należy zaliczyć zakup domeny, zapewnienie hostingu, czy też stworzenie tekstów, które mają pojawić się w serwisie.

Projektant interfaceów – Grafik ten, podobnie jak projektant stron internetowych, zajmuje się opracowaniem szat graficznych, które następnie zostają przeprogramowane w funkcjonalna całość. Różnica polega na tym, ze projektant interfaców specjalizuje się w wykonywaniu grafik, które zostaną wykorzystane nie w stronach internetowych, lecz w programach i aplikacjach. Chodzi tu tak o menu główne w grze komputerowej, jak i wykonanie przycisków do aplikacji na smartphona.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *