Ekologia i komfort pracy z ploterami Canon Arizona

Presja czasu, optymalizacja kosztów, przygotowywanie niestandardowych aplikacji…- to codzienność dla dostawców usług drukarskich. Plotery Arizona – dostępne w ofercie marki Canon – zapewniają wysoką jakość wydruku, szybkość, bezpieczeństwo i łatwą obsługę. Ponadto, obniżone zużycie energii oraz atramentu pozwala nie tylko na znaczną oszczędność w firmowym budżecie, ale również przyczynia się do ochrony zasobów środowiska naturalnego. Nadruk na niestandardowych powierzchniach daje możliwość personalizacji nawet w… wystroju wnętrz. Innowacyjny świat technologii UV otwiera przed klientami nieograniczone możliwości.

Druk w wystroju wnętrz

Rozwiązania Canon umożliwiają wielkoformatowym drukarniom graficznym i innym dostawcom usług druku zaoferowanie swoim klientom szerokiej gamy aplikacji do zastosowań w handlu detalicznym, oznakowaniu, dekoracji wnętrz, opakowaniach i na rynkach przemysłowych.

Dzięki ploterom Canon Arizona możliwy jest druk na niestandardowych powierzchniach, takich jak m.in. drewno, aluminium, kompozyty szklane oraz tworzywa sztuczne. Wykorzystanie druku wypukłego do odwzorowania indywidualnej faktury daje możliwość, np. architektom wnętrz, przygotowania niepowtarzalnych projektów dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Technologia obrazowania VariaDot trzeciej generacji zapewnia zmienność kropli, co gwarantuje precyzję podczas drukowania nawet drobnych szczegółów, takich jak małe litery lub cienkie linie.

Postaw na ekologię

Plotery Arizona, dzięki wykorzystaniu utwardzania technologią LED UV, zapewniają niskie zużycie energii w trakcie pracy. Urządzenia drukujące w połączeniu z bezrozpuszczalnikowymi atramentami pozwalają na produkcję materiałów bezwonnych i bezpiecznych dla użytkownika, z zachowaniem niskiego TCO. Plotery Arizona zużywają nawet o 50% mniej atramentu w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami drukującymi. Pozwala to nie tylko na oszczędność dla firm, ale także przyczynia się do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

– Klienci coraz częściej oczekują rozwiązań przyjaznych środowisku. Nasze plotery, dzięki zastosowaniu technologii UV LED, zużywają dużo mniej energii od tradycyjnych urządzeń z lampami UV, a w połączeniu z bezwonnymi atramentami gwarantują bezpieczne wydruki. Ponadto, wszystkie atramenty objęte są certyfikatem UL GREENGUARD Gold – mówi Tomasz Miękus, Product Manager w Canon Polska.

Canon przy wymianie urządzeń drukujących zapewnia proekologiczne podejście do zarządzania cyklem życia swoich ploterów. Przy zakupie nowych urządzeń Arizona, klienci Canon mają możliwość poddania starszych modeli procesowi refabrykacji – po gruntownym serwisie maszyny ponownie trafiają na rynek wtórny.

Maksymalny czas pracy bez przestojów

Przedstawiciele podkrakowskiej firmy Visual Promotion przyznają, że plotery Arizona od lat zapewniają im komfort nieprzerwanej pracy i najwyższą jakość wydruków dla klientów. Urządzenia drukujące Arizona posiadają usprawnienia z zakresu automatyzacji, które zapewniają użytkownikom możliwości wspierania przemysłowych standardów produktywności. Zaktualizowany, niewymagający manualnego wsparcia system konserwacji głowicy drukującej zapewnia pracę bez przestojów.

– Na dwóch modelach ploterów Canon Arizona w ciągu kilku lat zadrukowaliśmy ponad 380 000 m kw. materiałów. I to praktycznie bez większych przestojów – to robi wrażenie. Możemy polegać na tych maszynach w każdej sytuacji, a ciągłość produkcyjna, przy zachowaniu powtarzalności i wysokiej jakości druku są w naszym biznesie fundamentalne – dla nas i dla naszych klientów – wskazuje Mariusz Lenart, współzałożyciel Visual Promotion.

Plotery Arizona zapewniają zwiększoną wydajność pracy przy wsparciu nowo wdrożonej technologii FLOW, która gwarantuje brak stref próżniowych oraz ogranicza konieczność maskowania i przyklejania podłoży, dzięki temu drukowanie na nietypowych nośnikach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Proces wydruku za pomocą ploterów Arizona trwa zaledwie chwilę, niezależnie od wielkości i rodzaju podłoża.

Firma Inter-Glass z Kraśnika podkreśla, jak istotna jest dla niej dbałość o środowisko naturalne i pewność, że nadruki na powierzchniach szklanych będą trwałe i najwyżej jakości. Plotery Arizona spełniają oba te wymogi, a zastosowana technologia LED UV zapewnia najwyższą jakość trwałego nadruku.

– Zwróciliśmy uwagę na ofertę Canon głównie ze względu na powtarzające się korzystne opinie o jakości produktów. Dziś, po kilku miesiącach od instalacji plotera w naszej hali, mogę powiedzieć, że nie jesteśmy zawiedzeni. Przygotowywane projekty charakteryzują się wysoką trwałością, a sam proces wydruku trwa zazwyczaj kilka, kilkanaście minut – mówi Joanna Sałatka, przedstawicielka firmy Inter-Glass.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

Ciekawostki z branży

Podział na grafików i graficzki jest bardzo wyrównany: panowie prowadzą niecałymi dziesięcioma punktami procentowymi. Zawód grafika wykonuje 46,8% kobiet i 54,2% mężczyzn.

Inaczej niż w przypadku copywriterów, projektowaniem graficznym zajmuje się nieco starsza grupa wiekowa – prawdopodobnie ma to związek z tym, że aby zacząć realizować pierwsze komercyjne zlecenia, potrzebna jest wiedza i doświadczenie.

Wśród freelancerów grafików dominują przedstawiciele grupy wiekowej 25-34 lata. Jest ich aż 47,9%. Mniej liczne, choć wciąż zauważalne reprezentacje mają projektanci graficzni w wieku od 18 do 24 lat (24,5%) oraz w grupie pomiędzy 35 a 44 rokiem życia (19,3%).

Pozwala to zauważyć, że projektowanie graficzne popularne jest głównie wśród młodych ludzi, co jednak nie znaczy, że grupy wiekowe powyżej 44 roku życia są w badaniu zupełnie nieobecne. Projektanci w wieku 45-54 stanowią jednak tylko 6,3% badanej próby, a ci powyżej 55 roku życia to zaledwie 1,6%.

Co ciekawe, jeszcze mniejszą reprezentację mają najmłodsi graficy, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia: jest ich tylko 0,5%.

Informatyk grafik - Czyli grafik komputerowy który poza projektowaniem potrafi zadbać o swój sprzęt komputerowy jak i sprzęt w firmie. Często taka osoba pracuje w mnijszych firmach gdzie sporadycznie potrzebna jest osoba techniczna do małych napraw. Krótko mówiąc informatyk grafik to taka złota rączka w świecie IT i grafiki

Projektant stron internetowych – Grafik ten znany jest również pod pojęciem Web Designer. Jak sama nazwa wskazuje, specjalista taki zajmuje się opracowaniem szaty graficznej stron internetowych. Zakres czynności tej kategorii grafików wykracza jednak zwykle poza samo opracowanie szablonu. Zlecając pracę Web Designerowi możemy liczyć na to, że opracowaną przez siebie szatę graficzną zmieni w pełni funkcjonalny interface witryny, który po przypisaniu do odpowiedniej domeny stanie się stroną internetową. Mimo, że Web Designerzy zapewniają usługi o bardzo szerokim spektrum, należy mieć na uwadze, że część zadań związanych z postawieniem serwisu powinno się zlecić osobom trzecim. W szczególności do czynności, o których tutaj mowa, należy zaliczyć zakup domeny, zapewnienie hostingu, czy też stworzenie tekstów, które mają pojawić się w serwisie.

Projektant interfaceów – Grafik ten, podobnie jak projektant stron internetowych, zajmuje się opracowaniem szat graficznych, które następnie zostają przeprogramowane w funkcjonalna całość. Różnica polega na tym, ze projektant interfaców specjalizuje się w wykonywaniu grafik, które zostaną wykorzystane nie w stronach internetowych, lecz w programach i aplikacjach. Chodzi tu tak o menu główne w grze komputerowej, jak i wykonanie przycisków do aplikacji na smartphona.

Graficy (mimo dość dużego nasycenia rynku) nadal są atrakcyjnymi specjalistami dla wielu pracodawców – od największych, międzynarodowych agencji reklamowych, po niewielkie firmy, funkcjonujące w rynkowych niszach.

Oczywiście zawód grafika daje też szerokie możliwości samodzielnego realizowania się jako współpracujący z różnymi podmiotami freelancer – to opcja dla osób ceniących sobie pracę na własnych warunkach.

Chcący się utrzymać na rynku grafik musi być osobą kreatywną, ale zarazem bardzo obowiązkową i umiejącą pracować w sposób elastyczny oraz wielopłaszczyznowy (od projektu do projektu). Zmienność i dynamika w znacznym stopniu decydują o tym, że średnia wieku w zawodzie grafika komputerowego jest niska (ok. 30 lat).

Jeśli wykazujemy się takimi cechami i czujemy, że w pokonaniu pierwszych progów pomoże nam pasja i wrodzone umiejętności graficzne – warto spróbować swoich sił odpowiednio szybko. Dobre, czyli rozbudowane i urozmaicone portfolio, to najlepsza przepustka do kariery w branży graficznej.

Na początku liczy się każdy wykonany projekt, dlatego wchodząc do zawodu, skupiajmy się nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale nie bójmy się podejmować zawodowych wyzwań już w trakcie studiów czy/i uzyskiwania kolejnych zawodowych szlifów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *