16 czerwca rusza jedenasta edycja Kina na Leżakach, które w okresie wakacyjnym do 8 września odwiedzi kilkadziesiąt miejscowości w całym kraju. Sponsorem głównym tego największego w Polsce kina pod chmurką jest sieć sklepów Kaufland.
Wysokie temperatury skłaniają nas, by coraz więcej aktywności wykonywać na świeżym powietrzu. Od 16 czerwca do wachlarza propozycji, które można będzie realizować poza domem, dojdzie okazja do spędzenia kilku chwil wśród przyjaciół, na wygodnym leżaku, z dobrym filmem w tle. Wszystko za sprawą jedenastej edycji Kina na Leżakach, który Kaufland wspiera już po raz trzeci, tym razem jako sponsor główny wydarzenia.
Tegoroczna edycja Kina na Leżakach to prawdziwa uczta dla fanów dużego ekranu. Cieszymy się, że w tym roku już po raz trzeci możemy współtworzyć to wydarzenie. Mamy nadzieję, że seanse zaproponowane przez organizatorów objazdowego kina pod chmurką zapewnią wiele wrażeń widowni, która zdecyduje się na dzielenie swoich wolnych, letnich wieczorów razem z nami – mówi Małgorzata Goss, ekspert w Pionie Planowania i Zakupu Mediów w Kaufland Polska.
Tegoroczny cykl spotkań ze sztuką filmową pod gołym niebem to największa tego typu impreza w naszym kraju. Na chętnych czeka niemal 60 projekcji. Pierwsza z nich już 16 czerwca w Bełchatowie. Przez ponad 2 miesiące będą się one odbywać między innymi w: Częstochowie, Rewalu, Chałupach, Władysławowie, Łebie, Koszalinie, czy Tomaszowie Mazowieckim. W programie kina pod chmurką znajdują się filmy obyczajowe i komediowe – polskie i zagraniczne, a także film dokumentalny o Ani Przybylskiej. Ostatni seans odbędzie się w Lesznowoli 8 września. Wszystkie projekcje są darmowe, a szczegółowy repertuar oraz trasa tegorocznej edycji Kina na leżakach znajdują się na stronie internetowej: www.kinonalezakach.pl.
INFORMACJA O KAUFLAND
Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada 240 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.
Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.
Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.
Zarobki jak w każdej pracy są zależne od miasta w jakim mieszkamy, doświadczenia i umiejętności. Osoba początkująca zaczyna od niskich stawek 2000 - 2500zł miesiecznie. Grafik bardziej zawansowany 3000zł do 4000zł. Grafik specjalizujący się w grafice 3D, dobry ilustrator, dobry projektant interfejsów w dużym mieście może liczyć na zarobki 6000zł i w górę.
Grafik komputerowy zapewnia kompleksową obsługę w swojej dziedzinie. Nie można jednak wymagać od grafika tego, by dokonywał czynności wykraczających poza zakres jego obowiązków. Dobrym przykładem są graficy zajmujący się projektowaniem stron internetowych. Są oni odpowiedzialni za stworzenie interfacu oraz grafiki witryny i jej podstron. Po ich stronie leży zmienienie projektu graficznego serwisu www w funkcjonującą całość. Jak już wspomniano, nie można jednak wymagać od grafika, by zakupił domenę, zapewnił hosting czy napisał teksty na stronę (chyba, że w umowie wyraźnie zastrzeżono, że takich czynności się podejmie).
Mimo, że istnieje wiele kategorii grafików, to wszyscy oni posiadają cechy wspólne. W szczególności cechą wspólną wszystkich grafików jest to, że czas, którypoświęcają na stworzenie danego projektu, to nie tylko godziny spędzone przed programami graficznymi. To także czas wykorzystywany na badania rynku czy opracowywanie koncepcji. Najbardziej typowym przykładem może być opracowanie wizytówki albo logo. Czas poświęcony na wykonanie ostatecznej wersji jest nieporównywalnie krótszy od tego potrzebnego na określenie, jakie logo będzie najbardziej odpowiednie dla danej branży oraz jaki układ elementów będzie prezentował się najlepiej.
Kolejnym elementem wspólnym charakterystycznym dla przedstawicieli tego zawodu jest brak związania grafikaz konkretnym miejscem pracy. Ze względu na fakt, że głównym narzędziem pracy grafika jest komputer, jego mobilność jest ograniczona jedynie dostępem do elektryczności oraz Internetu. Poszukując grafika nie powinniśmy ograniczać się więc do terenu zamieszkiwanej przez nas miejscowości. Powinniśmy natomiast poszukiwać osoby, której specjalizacja najbardziej odpowiada zleceniu, które zamierzamy jej powierzyć.
Wspólną cechą wszystkich grafików jest także to, że współpraca z nimi nie wymaga spotkania w cztery oczy. Wszystkie wytyczne jesteśmy w stanie powierzyć za pośrednictwem poczty elektronicznej, ewentualnie podczas rozmowy telefonicznej.
Niezależnie od specjalizacji, każdy grafik zmuszony jest do stałego rozwijania swoich umiejętności. Profesja grafika podlega nieustannym przemianom. Z roku na rok produkowane są komputery, które przewyższają swoją mocą obliczeniową dotychczasowe modele. To samo dotyczy oprogramowania. Softwere obecnie dostępny na rynku daje znacznie większe możliwości niż jego wcześniejsze wersje. Wywołuje to konieczność stałego zakupu nowego sprzętu i oprogramowania, ale również ciągłej nauki. Nie jest możliwe nadążanie za pojawiającymi się zmianami bez ciągłego dokształcania się.